Naše piva

V současnosti máme v nabídce dva Malešické Originály. Voňavý svrchně kvašený pale ALE 11° a tradiční spodně kvašený ležák 12°.

Malešický Originál N°1 Pale ALE 11°

Lehké, ale dobře chmelené pale ALE se během posledních pár roků stalo trendem. Blíží se čas, kdy se přestane hovořit o tom, že původně anglické pale ALE si přetvořili sládci z amerických craft breweries do výraznější podoby, nýbrž se začne psát také o variaci české, která v sobě nese potřebu pitelného piva na pomezí spodně kvašené klasické desítky a dvanáctky, nicméně s použitím svrchních kvasnic. Pokud získáte pocit, že Rodinný minipivovar Zichovec pro Malešický mikropivovar takovéto pivo uvařil, tak jsme na správné cestě.

Pivní styl:
American Pale ALE (Pale ALE, ALE)

Pivovar:
Malešický mikropivovar (Praha, Česká republika)

Vařeno v:
Rodinný pivovar Zichovec (Zichovec, Česká republika)

Stupňovitost: 11° Plato

Obsah alkoholu: 4,7 %

IBU: 40, střední intenzita

Slady: plzeňský, karamelový, Carapils

Kvasinky: svrchního kvašení

Použité chmely: Columbus, Citra

Chuť, vůně: výrazně citrusová

 

MALEŠICKÝ ORIGINÁL N°2 SVĚTLÝ LEŽÁK 12° 

Malešický Originál N°2 je světlý ležák plzeňského typu, který se vaří podle původní receptury Malešického mikropivovaru. Kvalitní výběr sladů a způsob vaření na tři rmuty zajišťuje tomuto zlatavému moku plnou a nezaměnitelnou chuť, kterou v produkci nadnárodních korporací nenaleznete. Chuťový zážitek zajistí i vybrané odrůdy českých chmelů, které přidávané ve čtyřech dávkách zajišťují nejen vydatnou hořkost, ale i příjemnou chmelovou vůni. Aby byl zážitek všemi smysly dokonalý, doplňuje jej lahodný říz docílený devadesátidenní dobou ležení v chladu ležáckých sklepů. Celý proces výroby striktně dodržuje tradiční postupy osvědčené staletími našich předků. Klasický způsob výroby piva zahrnující rmutování na atmosférické varně, kvašení v otevřených kádích na spilce i oddělené dozrávání ve sklepích zaručuje generacemi oblíbenou chuť tradičních českých piv.

Pivní styl:
světlý ležák plzeňského typu
Pivovar:
Malešický mikropivovar (Praha, Česká republika)
Vařeno v:
Kynšperský pivovar (Kynšperk, Karlovarský kraj, Česká republika)
Stupňovitost: 12° Plato
Obsah alkoholu: 5,2 %
Kvasinky: spodního kvašení